Dent Suadiye

Hakkımızda

Dent Suadiye 2010 yılında Dr. İlker Arslan ve Dr. Ahmet Pınar tarafından İstanbul Bağdat Caddesi’nde açıldı.

Dr. İlker Arslan liderliğindeki uzman ve deneyimli diş hekimi ve sağlık personeli kadrosu ve ileri teknoloji alt yapısı ile hastalarına güvenilir, konforlu ve yüksek kalitede butik hizmet sunmayı misyon edinmiş olan Dent Suadiye, koruyucu diş hekimliği uygulamalarından estetik diş hekimliği uygulamalarına kadar uzanan ağız ve diş sağlığının tüm branşlarında hizmet vermektedir.

Dent Suadiye olarak her hastamızın kişiye özel hizmet ve en yüksek kaliteyi hak ettiğine inanıyoruz. Bu nedenle, tüm çabalarımız ve hizmet süreçlerimiz hastalarımıza Dent Suadiye’de keyifli deneyimler yaşatmaya odaklanmıştır.

2019 yılında T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından Uluslararası Sağlık Turizmi Yetki Belgesi verilen Dent Suadiye, bugün itibari ile 5 diş hekimi ve 4 kliniği ile hem yerel hem de yabancı hastalara misyon ve hedefleri doğrultusunda büyük bir istekle hizmet sunmaya devam ediyor.

Dr. Dt. İlker Arslan

Dr. Dt. İlker Arslan 2001 yılında Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonra, 2006 yılında Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Protetik Diş Tedavisi Ana Bilim Dalı’nda “Post Sistemlerinin Farklı Üst Yapı Restorasyonları ile Birlikte Değerlendirilmesi” adlı doktora tezi ile tıp doktoru unvanı aldı.

Diş Hekimi İlker Arslan, İsviçre, Almanya ve Amerika’da implant ve estetik diş hekimliği üzerine eğitim ve bilimsel çalışmalara katıldı.

Dr. Dt. İlker Arslan, mesleğinin ilk yıllarını Ankara ve Kırşehir’de açtığı muayenehanelerde geçirdikten sonra, 2010 yılında İstanbul’un en prestijli bölgelerinden biri olan Bağdat Caddesi’nde Dent Suadiye Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’ni kurdu ve bu tarihten itibaren mesleki çalışmalarını Dent Suadiye’de devam ettirmektedir.

Polikliniğimiz

Ağız ve diş sağlığı alanındaki en son teknolojinin kullanıldığı polikliniğimizde yetişkin ve çocuk hastalar için ağız, diş ve çene sağlığı ile ilgili hastalıkların tanı ve tedavisinde estetik diş hekimliği, protez, ortodonti, ağız, diş ve çene hastalıkları cerrahisi, oral implantoloji, endodonti (kanal tedavisi), periodontoloji (diş eti hastalıkları) ve pedodonti (çocuk diş hekimliği) alanlarında hizmet vermekteyiz.